Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 0(554) 2998414

İmar Affı İşleriniz İçin

Anasayfa Haber ve Duyurular İmar Affı İşleriniz İçin
Sevdiklerinizle Paylaşın

İmar Affı İşleriniz İçin

İmar affı ile ilgili tüm işlemleriniz aynı gün içerisinde gerçekleştirilir. Konuyla ilgili bilgi almak ücretsizdir.

2018 imar affı neleri kapsıyıor, mevzuatları ve kentsel dönüşüme dahil edilecek alanlar ile ilgili tüm detaylar Resmi Gazete'de yayımlandı. 8 Haziran itibariyle başvuruları başladığı imar barışı; Türkiye'de kaçak olarak yapılan yapıları kapsıyor. İmar ve iskan sorunu olan, imar mevzuatlarına göre aykırı şekilde yapılmış yapılar için Yapı Kayıt Belgesi verilmesini sağlıyor. 

İmar affı kapsamında başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılıyor. PTT den e-devlet şifresi alındıktan sonra, ilgili belediyeye müracaatla, beyannamesinin bir dökümü alınmalı veya beyanname yoksa doldurulması, beyanname verilmemişse yapılmış olan bina veya dairenin metre kare genişliğinin; balkonlar da dahil edilmek üzere ölçülerek beyannameye yazılması gerekmektedir. daha sonra da binanın kapı numarası yoksa, ilgili belediyeden alınmalıdır. Bütün bu işlemlerden sonra, Yapı Kayıt Belgesi başvuru formu müracaat sahibinin beyanına göre eksiksiz olarak doldurulmalı, binanın veya dairenin, ön ve arkadan iki resminin çekilerek, telefonunuzda bulunmalı ve whatsApp aracılığı ile tarafımıza müracaat formuna girişi yapılmak üzere gönderilmelidir. 

Bütün bu işlemler sonucunda, size tahakkuk ettirilen ücret, cep telefonunuza gelecek ve siz belirtilen miktarı, Ziraat Bankası'nın bir şubesine Ekim 2018 ayı sonuna kadar yatırabileceksiniz. 

Söz konusu yapının bulunduğu arsa değeri ile yapının toplam yapı alanı dahilinde hesaplama yapılır. Emlak vergi değeri, yapının veya arsanın bağlı bulunduğu belediye birimleri tarafından ortalama değer hesaplanarak yapılır.

KOnut, ticari yapı, tek veya karma kullanımlı yapı özellikleri göz önünde bulundurularak, konutlarda % 3, ticari yapılarda % 5 oranında hesaplanan harç yatırılır. 

Ruhsat ve iskan olamayan yapılarda belediyeler hesaplama sağlayacaktır. Yapıların tamamı için hesaplanan ücrette, bağımsız bölümlerin kullanımlarına göre metre kare birim değer üzerinden hesaplama sağlanacaktır.

Erdek İclal Emlak

02668350510
05553800616 (Gsm)

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(554) 2998414

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.